27/12/2025
La Belle!
Sminkbordet som dök upp på min FB sida. Vi åkte till Gbg och tittade på henne och hon var i dåligt skick, men sånt brukar sällan hindra mina visioner, inte denna gång heller.
Min vision var att hon skulle bli blå med vita ornament, den resa hon tar just nu i kulörernas värld är inte ens i närheten av den visionen.
Nu när jag vet att allt är energi så är det självklart att även
La Belle skickat en vibe om hur hon vill se ut, det var en del fixande med ornamenten, sen tyckte jag det blev för många ornament, för lite ornament och sen lät jag det bara vara.
Jag tog fram den blå burken men målade istället med grön färg, sen fick jag hem massa olika färger från Tyskland och där fanns ännu mer grönt i metalliska effekter.
Ja nu är hon grön och jag är som synes inte klar med henne, en lång väg kvar. Men det jag ville ha sagt är att möbler talar om du lyssnar noga, dom berättar hur dom vill se ut.
Min tid som målare i den gråa, vita, bruna & svarta tiden är över. Jag vill ha färg och jag vill ha den i mängder & så ska det bli.
Sminkbordet La Belle ska stå i min butikslokal och jag ska bygga henne den mest magiska spegeln också.
Här ska man sedan sitta och kolla vilka magiska örhängen man ska bära med sig hem 🌸🌺
Så visst kan man kombinera smycken med möbler, konst med örhängen och skapa den magi man själv vill!
•
•
•