15/07/2022
🇺🇦 Україна зробила перший крок на шляху до цивілізованого світу!❤️ 20 червня 2022 року ВРУ прийняла Закон України «Про управління відходами»📜.
До цього моменту Україна була єдиною країною в Європі, де держава ніяк не контролювала пооцес поводження із відходами😣. Силами небайдужих до довкілля людей українці сортували та переробляли близько 3-5% від загальної кількості відходів в країні, ще 1-3% йшло на спалювання, але 94% (!) відходів захоронялось і захороняється в землю по сьогоднішній день. А це приблизно 33 000 тонн/день та понад 12 млн тонн/рік!🤯
Цей Закон — початок реформи, яка дасть можливість запровадити європейський підхід управління відходами та стати на крок ближче до членства в ЄС.
Також це є фундаментом для побудови кругової економіки, заснованої на відновленні та раціональному споживанні ресурсів, яка сьогодні є частиною Європейского зеленого курсу🌱.
🤔Що ж дозволяє новий закон читайте у каруселі👉🏻
Цей Закон встановлює рамки нових сучасних правил функціонування системи управління відходами в Україні й на його основі будуть розробляти низку інших необхідних секторальних законів, де будуть чітко прописані технічні норми, тривалість перехідного періоду, вимоги до сміттєзвалищ тощо.
Ухвалення цього закону однозначно є початком позитивних змін в країні, але разом із тим, він не забороняє захоронення побутових відходів, а старі сміттєзвалища, які не можна буде підігнати під європейські норми під час перехідного періоду пропонує просто закрити😟.
У директиві ЄС немає такого терміну як «захоронення відходів». Натомість є «видалення відходів», що означає зберігання попередньо оброблених відходів (після сортування та оброблення). Закон, який повинен змінити систему поводження із відходами дає по суті зелене світло легалізації сміттєзвалищ, куди будуть звозити відходи без попереднього оброблення🤯.. Поки що якось так...
🤔Особисто ми маємо змішані емоції від прийняття цього закону. А що ви думаєте? Діліться у коментарях👇🏻