24/01/2026
Hogy miért gyere Te is Ausztriába, Grazba:-))). Mert a magyar turista előkelő számban kéviselteti magát, évek óta, tehát tudja....
A 2024 november-2025 októberi időszakot illetően ismét remek turisztikai évet zárt Stájerország. Mintegy 14 millió vendégéjszakát töltöttek el az adott időszakban Stájerországban a turisták. Ebből több, mint félmillió éjszakát a magyarok, (578600)
2,5százalékos növekedést mutatván az előző évhez képest. A magyaroknál több éjszakát csak a csehek és a németek töltöttek Stájerországban, a csehek 600 ezret, a németek 2,8milliót.
Vagyis népesség és területarányosan ugyanúgy, ahogy a megelőző turisztikai évben is , a magyarok voltak jelen legnagyobb számban:-).
Örvendetes, hogy jelentős növekedés is tapasztalható.
Becslések szerint az idei turisztikai év, még jobb lesz, mint a tavalyi. A covid előtti évek pedig rég túl lettek szárnyalva.
A 2000-es évek óta Ausztriában meghatszorozódott az országba érkező magyar turisták száma. Egész Ausztriát tekintve a magyar piac pedig az első 10 között szerepelteti magát. Legnépszerűbbek a síterepek, a thermálfürdők és a városi turizmus.
Győződj meg Te is arról, hogy érdemes ellátogatni Stájerországba, ezen belül is Grazba!:-)